Paracetamolis: naudojimo instrukcija suaugusiesiems ir vaikams

Sklerozė

Paracetamolis yra vienas iš labiausiai paplitusių analgetikų ir karščiavimą mažinančių vaistų. Tai yra daugelio įvairių narkotikų-analgetikų ir daugelio vaistų, vartojamų peršalimams, dalis.

Efektyviai sumažina temperatūrą ir pašalina skausmo sindromą. Be to, jis gerai išsprendžia galvos skausmą, dantų, menstruacijų skausmą, neuralgijos simptomus. Pagrindinis vaisto pranašumas yra mažas toksiškumas.

Kaip apibrėžta PSO, jis laikomas vienu iš saugiausių ir veiksmingiausių vaistų ir yra plačiai naudojamas vaikų gydymui.

Klinikinė ir farmakologinė grupė

loading...

Antidepresantas. Turi analgezijos, karščiavimą ir silpną priešuždegiminį poveikį.

Vaistinių atostogų sąlygos

loading...

Išleistas be gydytojo recepto.

Kiek paracetamolio kaina vaistinėse? Vidutinė kaina yra 10 rublių.

Išleidimo forma ir sudėtis

loading...

Galima naudoti šias paracetamolio dozavimo formas:

  • Tabletės: balta su kremovatam arba balta, Valium, su įpjova ir grioveliu; (10 vienetų ląstelių arba bezgyachakova pakavimo kontūro; 2 arba 3 iš kartono pakuotės kamino.)
  • Tiesiosios žarnos žvakutės Vaikai torpeda, nuo baltos iki geltonos arba kremovatam balta (5 vnt supakuotos į pakuotes, mobiliojo ryšio kontūras 2 iš kartono pakuotės kamino.);
  • Sirupas (100 ml buteliuke, 1 butelis kartoninėje dėžutėje);
  • Vaistinis preparatas peroraliniam vartojimui (100 ml tamsaus stiklo buteliuose su doze šaukštu rinkinyje, 1 pakuotėje iš kartono).

1 tabletė yra:

  • Veiklioji medžiaga: paracetamolis - 200 arba 500 mg;
  • Pagalbiniai komponentai: laktozė (pieno cukrus), stearino rūgštis, bulvių krakmolas, želatina.

5 ml sirupo sudėtyje yra:

  • Veiklioji medžiaga: paracetamolis - 24 mg;
  • Pagalbiniai komponentai: vanduo, natrio benzoato, skonio, riboflavinas, etilo alkoholis, propilenglikolis, natrio citratas trinatrio citrinų rūgštis, sorbitolis, cukraus.

5 ml suspensijos yra:

  • Veiklioji medžiaga: paracetamolis - 120 mg;
  • Pagalbiniai ingredientai: išgrynintas vanduo, kvapiųjų oranžinė ir braškių, sorbitolis maisto (sorbitolis), glicerolis (glicerinas), sacharozė (cukrus), propileno glikolio, metilo parahidroksibenzoatas (nipagino), guma ksantano (ksantano guma), Avicel® RC-591 (mikrokristalinė celiuliozė, karmeliozės natris).

1 žvakidėje yra:

  • Veiklioji medžiaga: paracetamolis - 100 mg;
  • Pagalbiniai komponentai: kietos riebalų bazė.

Farmakologinis poveikis

loading...

Paracetamolis priklauso antidepresantų, ty analgetikų ir karščiavimą mažinančių vaistų, grupei. Be analgezijos ir karščiavimą mažinančio poveikio, vaistas taip pat turi lengvą priešuždegiminį poveikį.

Paracetamolio farmakologinio veikimo mechanizmas yra susijęs su jo gebėjimu sulėtinti prostaglandinų sintezę ir paveikti termoreguliacijos centrą hipotalamyje. Vartojant vaistą didžiausia vaisto koncentracija kraujo plazmoje stebima po 10-60 minučių.

Naudojimo indikacijos

loading...

Kas padeda? Paracetamolis skiriamas simptominiam skausmo sindromui, kurio priežastis yra lengvas ar vidutinio sunkumo, skirtingos kilmės ir lokalizacijos.

Tačiau, dažniausiai indikacijos gavimo vaisto viršutinės dalies padidėjo kūno temperatūrą (hipertermijos) nuo peršalimo ir virusinių ligų, taip pat skausmas (skausmas) kaulų ir raumenų gripo ir SŪRS kitos.

Ligos ir patologinės sąlygos, kuriomis rekomenduojama naudoti acetaminofeną:

  • neuralgija;
  • karščiavimas, nenustatytas gimdymas;
  • išialgija;
  • artrozė;
  • dantų skausmas;
  • galvos skausmas (įskaitant migreną);
  • artralgija (sąnarių skausmas);
  • mialgija (raumenų skausmas);
  • algodismenorea (skausmingi periodai).

Kontraindikacijos

loading...

Kontraindikacijos yra:

  • individualus padidėjęs jautrumas (padidėjęs jautrumas) veikliajai medžiagai;
  • "Aspirino triada" (netoleruojančių NSAID, bronchų astmos ir pasikartojančios nosies ir paranalinių sinusų polipozės derinys);
  • uždegiminių ligų, virškinamojo trakto erozijos ir opų;
  • kraujavimas iš virškinimo trakto;
  • ryškus funkcinis inkstų nepakankamumas;
  • diagnozuota hiperkalemia;
  • amžius iki 6 metų tablečių vartojimui;
  • būsena po vainikinių arterijų šuntavimo.

Ypatingą atsargumą vartojant šį vaistą reikia stebėti tokiomis ligomis ir patologinėmis sąlygomis:

  • lėtinis alkoholizmas ir alkoholiniai kepenų pažeidimai;
  • išeminė širdies liga ir lėtinis širdies nepakankamumas;
  • cerebrovaskulinė liga;
  • periferinių arterijų pažeidimai;
  • inkstų ir kepenų nepakankamumas.

Diabetu nerekomenduojama priimti paracetamolio sirupo pavidalu.

Vartokite nėštumo ir žindymo laikotarpiu

loading...

Jei jums reikia vartoti nėštumo ir žindymo laikotarpiu (maitinant maitinimą krūtimi), atsargiai pasverkite tikėtiną motinos gydymo naudą ir galimą pavojų vaisiui ar vaikui.

  1. Paracetamolis įsiskverbia į placentos barjerą. Iki šiol žmonėms parazetamolio poveikis vaisiui nebuvo žalingas.
  2. Paracetamolis išsiskiria su motinos pienu: jo kiekis piene yra 0,04-0,23% motinos dozės.

Eksperimentiniais tyrimais paracetamolio embriotoksinis, teratogeninis ir mutageninis poveikis nenustatytas.

Dozavimas ir vartojimo būdas

loading...

Naudojimo instrukcijos rodo, kad tabletes paracetamolis skiriamas per burną.

  1. Suaugusiesiems ir vyresniems nei 15 metų vaikams skiriama viena geriama 500 mg dozė; didžiausia vienkartinė dozė yra 1000 mg. Didžiausia paros dozė yra 4000 mg.
  2. Amžius virš 12 metų (kūno svoris didesnis nei 40 kg) vienkartinė 500 mg dozė, maksimali paros dozė 2000-4000 mg.
  3. 9-12 metų amžiaus (kūno svoris iki 40 kg), dozė - 500 mg, maksimali paros dozė - 2000 mg.
  4. Vaikai nuo 6 iki 9 metų (kūno svoris 22-30 kg: vienkartinė dozė priklauso nuo vaiko svorio ir yra 250 mg, maksimali paros dozė yra 1000-1500 mg.

Rekomenduojamas vaisto dozių intervalas yra 6-8 valandos (ne mažiau kaip 4 valandos).

Gydymo trukmė yra ne daugiau kaip 3 dienos kaip karščiavimą mažinanti priemonė ir ne ilgiau kaip 5 dienas kaip anestezijos preparatas.

Reikia tęsti gydymą su vaistu, nusprendžia gydytojas.

Šalutinis poveikis

loading...

Veiksmas narkotikų pažeidžiant instrukcijas, dozavimas sukelia šalutinį poveikį. Perdozavimas gali sukelti:

  • kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimas;
  • bėrimas, paraudimas, dilgėlinė. Alergija prie narkotikų dažniausiai turi tokias išorines pasireiškimus;
  • skausmas pilve. Skrandis reaguoja į netinkamą vartojimą ar dozės perteklių;
  • mieguistumas, aš noriu miegoti. Būklės priežastis yra žemas slėgis;
  • staigus gliukozės, hemoglobino koncentracijos kraujyje sumažėjimas.

Jei dozė yra sutrikusi arba netinkamai imama, nedelsiant iškvieskite greitąją medicinos pagalbą.

Perdozavimas

loading...

Jei ilgai vartojama didelė dozė, pacientas greitai perdozavimo simptomų, kurie kliniškai pasireiškia aukščiau aprašytais šalutiniais reiškiniais ir kepenų nepakankamumu, padidėja.

Jei atsitiktinai sugeriate daug tablečių, pacientas kuo greičiau praskalauti skrandį ir pristatyti į ligoninę. Jei būtina, atliekamas simptominis gydymas. Paracetamolio priešnuodis yra H-acetylesteinas, jis skiriamas per burną arba į veną.

Specialios instrukcijos

loading...

Ilgesnis paracetamolio vartojimas yra būtinas periferinio kraujo modelio ir kepenų funkcinės būklės stebėjimas.

Atsargiai vartojamas pacientams, kurių kepenų ir inkstų funkcija sutrikusi, su gerybine hiperbilirubinemija, taip pat senyviems pacientams.

Jis vartojamas priešmenstruacinio įtampos sindromo gydymui kartu su pamabromu (diuretikais, ksantino dariniu) ir mepirinu (histamino H1 receptorių blokatoriais).

Vaistų sąveika

loading...

Su tuo pačiu taikymu:

  1. aktyvuota anglis sumažina paracetamolio biologinį prieinamumą.
  2. su uricosuric reiškia jų veiksmingumą mažėja.
  3. su diazepamu galima sumažinti diazepamo išsiskyrimą.
  4. karbamazepinas, fenitoino, fenobarbitalio, primidono paracetamolio mažėja efektyvumą, dėl to, kad iš jo metabolizmą (konjugacijos su gliukurono rūgštimi ir oksidacijos procesuose) ir išskyrimo padidėjimas. Yra atvejų, toksinis poveikis kepenims, o paracetamolio ir fenobarbitalis taikymo.
  5. mažiau kaip 1 valandą po paracetamolio vartojimo, paracetamolio absorbcija gali sumažėti.
  6. Lamotriginas vidutiniškai padidina lamotrigino išsiskyrimą iš organizmo.
  7. su antikoaguliantais, gali būti šiek tiek ar vidutiniškai padidintas protrombino laikas.
  8. su anticholinerginiais preparatais, paracetamolio absorbcija gali būti mažesnė.
  9. su geriamaisiais kontraceptikais pagreitėja paracetamolio išsiskyrimas iš organizmo ir jo analgetikas gali sumažėti.
  10. su metoklopramidu, galima padidinti paracetamolio absorbciją ir padidinti jo koncentraciją kraujo plazmoje.
  11. su probenecidu, paracetamolio klirensas gali sumažėti; su rifampicinu, sulfinpirazonu - galima padidinti paracetamolio klirensą dėl jo metabolizmo kepenyse.
  12. su mikrosominių kepenų fermentų induktoriais, hepatotoksinį poveikį sukeliančiais vaistais, yra pavojus, kad paracetamolis padidins hepatotoksinį poveikį.
  13. Su etinilestradiolio paracetamolis absorbuojamas iš žarnyno.
  1. Apibūdinami paracetamolio toksinio poveikio atvejai, vartojami kartu su izoniazidu.
  2. Yra pranešimų apie galimybę sustiprinti zidovudino mielodesinantį poveikį vartojant kartu su paracetamolu. Aprašytas sunkus toksiškos kepenų pažeidimo atvejis.

Atsiliepimai

loading...

Mes parinkome keletą žmonių, kurie vartojo narkotikus Paracetamolis, atsiliepimus:

  1. Igoris. Paracetamolis visada yra su manimi, aš dažnai keliaujau, darbas yra susijęs su keliavimu, o šis vaistas yra nuolat prieinamas automobiliniame rinkinyje. Jis mane išgelbėjo daug kartų. Aš su galvos skausmu ir danties skausmu, šalčiu. Gera temperatūra, greitai pagerina gerovę, o skirtingai nuo aspirino neturi kenksmingo poveikio skrandžiui. Tai gana nebrangus ir parduodamas bet kurioje vaistinėje.
  2. Margarita. Dėl problemiškos odos aš žinau iš pirmų rankų. Aš gydau spuogus varžtu, kurį darau paracetamolio ir boro rūgšties pagrindu. Kartu šie vaistai puikiai atpalaiduoja uždegimą, pašalina paraudimą ir išbėgo. Girdėjau, kad labai geros tabletės pašalina dantų skausmą ir pilvo mėšlungį su menstruacijomis.
  3. Sasha. Tabletės paracetamolis ir nereikalingas papildomas vaistas temperatūrai, ir visi šie milteliai, kuriuos jis įveda, yra tik šmaikštulys, atskiedžiami bet kuria papildoma chemine medžiaga, kuri parduoda brangesnes. Visi šie Nurofens, Teraflu ir kiti. Gėrėk gryną paracetamolį ir bus laimė ir sveikata.

Analogai

loading...

Paracetamolis turi daug analogų, turinčių tą pačią veikliąją medžiagą. Jas gamina daugelis farmacijos kompanijų pagal skirtingus prekių ženklus. Čia pateikiame tik keletą paracetamolio analogų:

  • Acetofenas
  • Aminadol
  • Aminofenas
  • Apamidas
  • Apanolis
  • Biocetamolis
  • Valadolis
  • Valorinas
  • Deminofenas
  • Dolaminas
  • Metamolis
  • Mialgin
  • Paramolis
  • "Panadol Junior"
  • Pirinazine
  • TempraMol
  • Febridolis
  • Hematetafenas
  • Celiphane
  • Efferalgan

Prieš pradėdami vartoti analogus, pasitarkite su gydytoju.

Kuris yra geresnis: paracetamolis ar ibuprofenas?

loading...

Ibuprofenas (Nurofenas) turi platesnį veikimo spektrą ir palankiau, lyginant su paracetamoliu, veikia temperatūros kreivę. Jo taikymo poveikis pasireiškia greičiau (jau per 15-25 minučių) ir trunka ilgiau (iki 8 valandų), be to, vaistas laikomas mažiau kenksmingu ir mažiau sukelia alergines reakcijas. Ibuprofenas geriau nei jo analogas pašalina kritiškai aukštą temperatūrą. Kartkrečiau (siekiant kontroliuoti hipertermiją) jis vartojamas daug rečiau nei paracetamolis.

Panašus antipirenų poveikis yra galimas, tačiau ibuprofenas, be anestezijos ir karščiavimą mažinančio poveikio, veiksmingai pašalina uždegimą ir periferiniuose audiniuose. Taip yra dėl to, kad paracetamolis veikia pirmiausia centrinėje nervų sistemoje, o ibuprofenas - slopina Pg sintezę ne tiek centrinėje nervų sistemoje, kiek uždegimuose periferiniuose audiniuose. Tai reiškia, kad esant išreikštam periferiniam uždegimui, reikėtų rinktis Nurofeną ir kitus ibuprofeno preparatus.

Atsakydamas į klausimą "Ką pasirinkti paracetamolis ar nurofenas?", Gydytojai rekomenduoja pradėti gydyti mažus vaikus, vartojančius monoterapiją su Ibuprofenu. Jei reikia skubiai sumažinti temperatūrą, galite naudoti bet kurį iš vaistų. Tolesnis gydymas turėtų būti suderintas su gydytoju. Reikia pažymėti, kad vaikams, sveriantiems iki 6 kg, ir suspensijos vaikams iki 3 mėnesių draudžiama skirti žvakučių su ibuprofenu.

Laikymo sąlygos ir galiojimo laikas

loading...

Vaistinis preparatas bet kokiomis dozavimo formomis išleidžiamas be gydytojo paskyrimo. Paracetamolio tinkamumo laikas yra:

  • Žvakidės - 2 metai temperatūroje iki 15 ° C;
  • Tabletės - 3 metai temperatūroje iki 25 ° C;
  • Sirupas, geriamasis tirpalas ir suspensija - 2 metai iki 25 ° C temperatūros.

Paracetamolis

loading...

Galvos skausmas yra tikroji XXI amžiaus liga. Informacinių srautų gausa, besikeičiantis klimatas, neigiamos oro sąlygos (užgulimas, smogas), ekologinės situacijos pablogėjimas yra nepakankamas veiksnių, kurie skatina gyventojų skaičiaus didėjimą, sąrašas.

Galvos skausmas dažnai neturi pranašumų, 85% atvejų jis pradeda staigiai ir per keletą minučių pasiekia piką.

Kai liga užsikrečia nepatogiai, vaistiniai preparatai ateina į gelbėjimą. Paracetamolis nuo galvos skausmo užima pirmaujančias pozicijas vartojimo dažnumo požiūriu - tai paprastas vaistas, kuris visuomet yra namų vaistų krūtinėje. Tai yra tikrai patikrinta pagal laiką: pirmieji paskyrimai ir pardavimai buvo atlikti 19 amžiaus pabaigoje. Paracetamolis taip pat turi savo populiarumą prieš trumpą kontraindikacijų sąrašą ir retų šalutinių reiškinių atsiradimą.

Paracetamolio veikimo mechanizmas

loading...

Atsitomenafen Veiklioji medžiaga yra, dėl šio komponento pagrindu, iš gerai išreklamuota priemonėmis (Panadol, Volpan, Efferalgan, Akamol ir kiti), kurie atstovauja analoginį paracetamolio skaičius.

Išleidimo formos: tabletės, žvakuotos, suspensijos sirupai.

Paracetamolis nuo galvos skausmo padeda arba apskritai neturi norimo poveikio - jo analgezinis poveikis labai priklauso nuo asmens jautrumo. Šis analgetikas, turintis silpną priešuždegiminį poveikį ir didžiulį karščiavimą mažinančią poveikį, atlaisvina bet kokio skausmo sindromą (migreną, dantų skausmą).

Jis gerai įsisavinamas: pusę valandos jis patenka į kraujo plazmą. Didžiausia vaisto koncentracija gali būti stebima praėjus maždaug 1 valandai po vartojimo.

Šis vaistas priklauso tam tikram skaičiui nesteroidinių vaistų, išleidžiamų vaistinėse be recepto.

Kaip taikyti paracetamolį

loading...

Paracetamolis nuo galvos skausmo turėtų būti vartojamas po valgio, nuplauti švariu vandeniu. Nerekomenduojama vartoti jį kartu su kava dėl padidėjusio kepenų įtampos.

Standartinė dozė (jei gydytojas kitaip nerekomenduoja) yra 0,5-1 g vienam suaugusiesiems.

Vaikams nuo ankstyvojo amžiaus gydyti yra leidžiama naudoti paracetamolį; šiuo atveju dozė apskaičiuojama griežtai priklausomai nuo vaiko svorio.

Maksimalus gydymo laikotarpis yra 3 dienos. Tarp kartotinių dozių intervalas turėtų būti bent 4 valandos, vartojamas ne dažniau kaip 4 kartus per dieną.

Atsargiai vartokite vaikus, atidžiai stebėkite dozę. Net ir santykinai nedideli perviršiai, pavyzdžiui, 5 g dozė, gali sukelti neigiamus didelės apimties padarinius.

Paracetamolio poveikis organizmui

loading...

Didelis narkotikų prieinamumas sukuria iliuziją apie jo visišką saugumą, tačiau tai nėra visiškai tiesa. Pagrindinės kontraindikacijos:

  • nerekomenduojama vartoti, jei yra kepenų ligos (hepatitas, cirozė ir kt.). Griežtai draudžiama vartoti paracetamolį kartu su kava, tai labai padidina organizmo naštą. Perdozavimo komplikacija yra kepenų nekrozė, kuri gali sukelti mirtį;
  • atsargiai vartojant skydliaukės liaukos ligas: įrodyta, kad didelės paracetamolio dozės daro slopinančią poveikį endokrininės sistemos elementams;
  • atsargiai vartoti, jei yra inkstų ligos atvejų;
  • kuriems diagnozuota bronchinė astma, prieš vartojant šį vaistą turėtų pasitarti su gydytoju, paracetamolis gali padidinti bronchų spazmą.

Tarp šalutinių poveikių yra žarnyno sutrikimas, retais atvejais gali pasireikšti alerginės odos reakcijos.

Vartojimas nėštumo metu

Vaistas pralenkia placentos barjerą, nors nėra įrodymų, kad vaisiui pasireikš neigiamas poveikis. Dėl šios priežasties nėščioms moterims paracetamolis yra galvos skausmas kaip saugiausias vaistas. Leidžiama naudoti žindymo laikotarpiu.

Tai yra vienkartinis vaistas, kuris nėra skirtas nuolatiniam gydymui. Paracetamolis galvos skausmui vartojamas kaip analgetikas: vaistas pašalina nemalonius ligos požymius, bet nepadeda pašalinti pagrindinės priežastys.

Jei paracetamolio neturi norimą poveikį (sėkmingai naudojamas kaip galvos skausmas ištaisyti anksčiau, tačiau sustojo padėti), jums reikia atkreipti ypatingą dėmesį į susijusių simptomų buvimas ir, jei yra parodyti, pasitarkite su gydytoju už teisingą diagnozę. Galvos svaigimas, sutrikimai augalinė-kraujagyslių charakterį - blyškumas, spengimas ausyse, staigūs kraujospūdžio pokyčiai - šių simptomų derinys, turėtų būti analizuojami neurologas ar terapeuto.

Paracetamolis: indikacijos, kontraindikacijos, šalutinis poveikis

Paracetamolis yra plačiai vartojamas karščiavimas ir analgetikas, priklausantis anilidų grupei. Kai kuriose šalyse jis yra prieinamas pavadinimu Acetaminophenas. Šis vaistas nesukelia šalutinio poveikio daugeliui NVNU, tačiau, vartojant pernelyg didelių dozių, jis gali neigiamai veikti kepenų, inkstų ir kraujotakos sistemos funkciją.

Svarbu: šalutinio poveikio (hepato ir nefrotoksiškumo) rizika daug kartų didėja lyginant paracetamolio ir skysčių, kurių sudėtyje yra etanolio (įskaitant farmacines infuzijas), paralelą. Šiuo atžvilgiu gydymo metu rekomenduojama susilaikyti nuo alkoholio vartojimo.

Neabejotinas privalumas paracetamolio į acetilsalicilo rūgšties (aspirino) yra nedidelis pavojus paūmėjimo lėtinio gastrito ir skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opos.

Šis centrinis ne narkotinis analgetikas laikomas vienu iš efektyviausių ir saugiausių. Jis įtrauktas į Rusijos Federacijos Vyriausybės priimtą "Esminių esminių vaistų" sąrašą.

Veiklioji medžiaga ir išsiskyrimo forma

Veiklioji medžiaga yra para-acetaminofenolis (N- (4-hidroksifenil) acetamidas). Cheminė formulė yra C8H9NO2. 1877 m. Paracetamolis buvo sintezuotas, o klinikiniai tyrimai praėjo dešimt metų. Prekyba vaistu prasidėjo 1953 m. Pagal prekės pavadinimą Tylenol (JAV). 1956 m. Panadolis atsirado dėl tos pačios cheminės medžiagos. Šiuo metu gaminama milžiniška paracetamolio turinčių vaistų dalis, kuri papildomai apima tokius ingredientus kaip kofeinas, acetilsalicilo rūgštis, kodeinas, analginas ir kt.

Vidaus farmacijos įmonės Paracetamolis pagaminti įprastomis tabletėmis (200, 325 ir 500 mg), tablečių, dengtų tablečių (Panadol Papildomas 325 ir 500 mg), kapsulės (325 ir 500 mg), taip pat kaip ir tiesiosios žarnos žvakučių forma (50, 100, 125, 250 ir 500 mg).

Vaistinių grandinėse parduodamos tirpios 500 mg tabletės - "Efferalgan", "Panadol Extra", "Flutus" ir "Paracetamolis-Hemofarmas".

Tarp populiarių preparatų, kurių sudėtyje yra panadolio, yra milteliai, skirti ruošti Fervex ir Teraflu tirpalą.

Taip pat galima įsigyti injekcinę formą Perfalgan tirpalą (10 mg / ml). Vaikams galite įsigyti sirupus Panadol Baby ir Efferalgan Baby, taip pat paracetamolio Detsky, Kalpol ir Daleron geriamajai suspensijai.

Paracetamolio privalumai

Para-acetaminofenolis veikia termoreguliaciniame centre, esančioje hipotalamyje, todėl jo antipyretinis poveikis kuo artimesnis natūraliai kūno temperatūros mažėjimui. Neabejotinas paracetamolio pranašumas prieš NVNU yra šio poveikio selektyvumas, todėl jį galima naudoti vaikus gydyti. Be to, keičiantis vaistine medžiaga produktai labai greitai išeina iš organizmo, todėl kumuliacija (kaupimas) organuose ir audiniuose neįeina.

Paracetamolis: vartojimo indikacijos

Paracetamolis yra simptomų palengvinimo priemonė. Tai neturi įtakos patologinio proceso dinamikai. Dažniausiai indikacijos gauti narkotiko (PM) Top padidėja kūno temperatūra (hipertermija) nuo peršalimo ir virusinių ligų, taip pat skausmas (skausmas) ir kaulų ir raumenų gripo ir SŪRS kita.

Ligos ir patologinės sąlygos, kuriomis rekomenduojama naudoti acetaminofeną:

Paracetamolio vartojimo būdas ir dozė

Acetaminofenas turi gydomąjį poveikį vartojant 10-15 mg dozes 1 kg kūno svorio.

Paracetamolio (tablečių ar sirupo) per burną paros dozę rekomenduojama vartoti po 1-2 valandų po valgio su dideliu kiekiu skysčių (geriausiu atveju - grynu vandeniu). Įleidimas į pilvą lėtinasi absorbciją ir dėl to tikėtiną terapinį poveikį.

Paracetamolis žvakučių forma yra įvedamas rektaliniu būdu (1 žvakė).

Rekomenduojama vienkartinė dozė suaugusiesiems ir paaugliams, vyresniems nei 12 metų (arba kūno svoris nuo 40 kg) yra 1 g (2 šaukštai 0,5 gramo) ir kasdien - 4 g.

Vaikams iki 12 metų dozę reikia nustatyti 10-15 mg dozę 1 kg kūno svorio (60 mg / kg per parą). Daugybė - iki 4 kartų per dieną; tarp metodų patartina išlaikyti maždaug vienodus laiko intervalus.

Kūdikiams nuo 3 mėnesių. iki 1 metų dozavimas svyruoja nuo 24 iki 120 mg (iki 4 kartų per dieną), o vaikams nuo 1 iki 6 metų dozė yra 120-240 mg vienam receptui.

Paracetamolis yra nepageidautinas daugiau nei 5 dienas iš eilės. Jei karščiavimas trunka ilgiau kaip 3 dienas ir skausmas išlieka ilgiau kaip 5 dienas, turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju. Paprastai tokiais atvejais rekomenduojama vaistą pakeisti kitu analgetikais ir karščiavimu nuo karščiavimo. Siekiant sumažinti nepageidaujamų reiškinių riziką, patartina apsiriboti mažiausia veiksminga dozė ir griežtai laikytis dozavimo režimą.

Farmakologinis poveikis

Veiklioji medžiaga gali blokuoti fermento ciklooksigenazės (TSOG1 ir TSOG2), tokiu būdu sumažinant gamybos mediatorių skausmo lygį - prostaglandinų. Vaistas turi tiesioginį poveikį termoreguliacijos ir skausmo centrų, esančių smegenyse. Yra pagrindo manyti, kad ryškus karščiavimą ir skausmą poveikis yra dėl, įskaitant selektyvaus blokados COX-3 - fermento, kad greitinančių prostaglandinų sintezę ir dalyvauja atliekant karščiavimo ir skausmo pojūtis formavimas.

Šis vaistas turi palyginti silpnų priešuždegiminių savybių, nes jis neutralizuoja peroksidozes periferinių audinių. Paracetamolis neigiamai veikia vandens ir elektrolitų metabolizmą.

Farmakodinamika

Išgertas vaistas paracetamolis greitai absorbuojamas virškinimo trakte. Laikas gauti didžiausią serumo koncentraciją gali skirtis nuo 30 minučių. iki 2 valandų. Apie 15% veikliosios medžiagos yra konjuguotos su plazmos baltymais. Vaistas laisvai perduoda kraujo ir smegenų barjerą. Dauguma medžiagos yra biotransformacijos kepenyse. Pusinės eliminacijos laikas yra nuo 1 iki 4 valandų (vyresnio amžiaus pacientams jis yra šiek tiek didesnis). Metabolitai (sulfatai ir gliukuronidai) ir para-acetaminofenolis nepakitusios formos (maždaug 3%) išsiskiria su šlapimu.

Paracetamolis: kontraindikacijos

Kontraindikacijos yra:

  • individualus padidėjęs jautrumas (padidėjęs jautrumas) veikliajai medžiagai;
  • "Aspirino triada" (netoleruojančių NSAID, bronchų astmos ir pasikartojančios nosies ir paranalinių sinusų polipozės derinys);
  • uždegiminių ligų, virškinamojo trakto erozijos ir opų;
  • kraujavimas iš virškinimo trakto;
  • ryškus funkcinis inkstų nepakankamumas;
  • diagnozuota hiperkalemia;
  • būsena po vainikinių arterijų šuntavimo.

Svarbu: Paracetamolio turinčių vaistų negalima vartoti pirmojo mėnesio naujagimiams.

Ypatingą atsargumą vartojant šį vaistą reikia stebėti tokiomis ligomis ir patologinėmis sąlygomis:

  • lėtinis alkoholizmas ir alkoholiniai kepenų pažeidimai;
  • išeminė širdies liga ir lėtinis širdies nepakankamumas;
  • cerebrovaskulinė liga;
  • periferinių arterijų pažeidimai;
  • inkstų ir kepenų nepakankamumas.

Atkreipkite dėmesį: kai cukriniu diabetu nerekomenduojama vartoti paracetamolio sirupo pavidalu.

Paracetamolio šalutinis poveikis

Nėštumo metu vartojant paracetamolio moteris padidėja sutrikimų atsiradimo rizika, pvz., Naujagimių berniukų sėklidžių nebuvimas (gydant kriptorichizmą dažnai reikia chirurginės intervencijos). Pasak daugelio tyrėjų, šis vaistas didina bronchų astmos priepuolio tikimybę (kartu su aspirinu).

Taip pat manoma, kad paracetamolio vartojimas gali šiek tiek sumažinti paciento emocinį atsaką.

Per didelis šio vaisto suvartojimas net terapinėse dozėse gali sukelti analgezinės nefropatijos, dėl kurios atsiranda sunkus inkstų nepakankamumas.

Kas yra pavojingas perdozavimas Paracetamolis?

Beveik bet koks farmakologinis vaistas tam tikroje dozėje gali būti mirtinas. Paracetamolio toksiškumas yra palyginti mažas, tačiau vienos pakopos gavimo ją į dozę, viršijančią 10-15 g (suaugusiųjų) arba 140 mg / kg (vaikui), sukurti sunkia kepenų žalos. Tai yra susiję su hepatotoksinių tarpiniai p-acetaminophenol metabolizmą.

Svarbu: mirtis yra įmanoma, vartojant 40 tablečių per parą. Atitikimas instrukcijoms neleidžia vartoti pavojingo vaisto kiekio.

Reikšmingas rekomenduojamų dozių perteklius yra viena iš rimto kraujavimo iš virškinimo trakto priežasčių, dėl kurios reikia skubiai hospitalizuoti. Jei medicinos pagalba nėra teikiama laiku, mirtis nepanaikinama.

Perdozavus, hemodializė yra neveiksminga, ir priverstinis diurezė gali būti net pavojinga. Kai paracetamolis yra apsinuodijęs, gliukokortikoidų ir antihistamininių preparatų vartojimas yra nepriimtinas, nes jie padidina metabolinių produktų, kurie neigiamai veikia kepenis, sintezę.

Sąveika su kitais vaistais

Ji yra svarbu, kad būtų atsargūs su paracetamolio naudoti lygiagrečiai su antikoaguliantus (varfarino), antitrombocitinio veiksnių (t. H. acetilsalicilo rūgštis), gliukokortikosteroidas hormonai (prednizolonas), ir serotonino reabsorbcijos inhibitorių (fluoksetino, sertralino, ir kt.)

Derinys su preparatais, kurių sudėtyje yra fenobarbitalio (Valocordin, Corvalol), yra nepriimtinas.

Paracetamolis nėštumo ir žindymo laikotarpiu

Paracetamolis neturi būti vartojamas moterims trečiąjį nėštumo trimestrą. I ir II trimestrais gydytojas turi vartoti vaistą, kaip nurodė gydytojas; šiuo atveju atsižvelgiama į išmokų santykį su motina ir į galimą riziką vaisiui.

Krūties pieno prasiskverbia mažiau kaip 1% veikliosios medžiagos, todėl žindymo laikotarpis nėra kontraindikacija vartoti šį vaistą.

Papildoma informacija

Jei pacientas smarkiai sumažina apetitą dėl ligos fono, rekomenduojama perpus sumažinti oralinių vaistų dozę, kad būtų išvengta dirginimo poveikio virškinamojo trakto gleivinei.

Kai kuriuose preparatuose para-acetaminofenolis yra derinamas su kofeinu. Įrodyta, kad kofeinas padidina paracetamolio poveikį, didinant jo biologinį prieinamumą. Šis derinys labai padeda sustabdyti galvos skausmą dėl žemo kraujospūdžio lygio.

Para-acetaminofenolio poveikis sustiprinamas lygiagrečiai vartojant askorbo rūgštį į organizmą. Vitaminas C lėtina veikliosios medžiagos išsiskyrimą iš organizmo.

Плисов Vladimiras, medicinos recenzentas

18,206 viso peržiūrų, 6 peržiūrų šiandien

Paracetamolis

Paracetamolis, kaip skausmą malšinantis ir karščiavimą mažinantis vaistas, jau daugelį metų plačiai naudojamas daugelyje šalių. Šis vaistas yra paslėptas skirtingais pavadinimais. Tai ir "Panadol", "Paracet", "Akamol" ir kt. Be to, paracetamolis gali būti įsigytas įvairiais atpalaidavimo būdais: tabletėmis, kapsulėmis, milteliais, injekcinėmis ampulėmis. Dėl to, kad vaistas paracetamolis yra išleistas be gydytojo paskyrimo, daugelis mano, kad jis yra nekenksmingas žmogaus organizmui. Ar tai tikrai taip?

Farmakologinis poveikis

Vaistas paracetamolis padeda pašalinti įvairias skausmas, įskaitant galvos skausmą, dantų gydymą, taip pat turi antipyretinės savybės. Svarbu, kad šis organizmas gerai absorbuotų šį vaistą: jo nurijus į kraują per virškinimo traktą įvyksta per trisdešimt minučių.

Šis vaistas yra nehormoninis priešuždegiminis vaistas. Tačiau pagal naujausius tyrimus nustatyta, kad paracetamolis yra mažas priešuždegiminis poveikis, todėl nereikia galvoti, kad juos galima gydyti ilgą laiką.

Ir tai yra svarbu žinoti, kad paracetamolio - pašalinti simptomą, bet ne išgydyti skausmo priežastis.

Naudojimo instrukcijos

Vaistas vartojamas valgant. Jis turi būti nuplaunamas vandeniu. Nesant recepto, kurį nustato gydytojas, paracetamolis tris ar keturis kartus per parą imamas ne daugiau kaip po vieną gramą.

Gydant mažus vaikus nereikia skirti dozių atskirai, nes jaunesni nei trejų metų vaikai visai nejaučia šio vaisto.

Kontraindikacijos

Pakalbėkime apie paracetamolio šalutinius poveikius žmogaus organizmui.

  • Kepenys. Viena dažniausių komplikacijų vartojant šį vaistą yra kepenų pažeidimas. Dažnai vartojant paracetamolį, gali pasireikšti kepenų liga. Taigi prisiminkite šią komplikaciją ir pasirinkite tinkamą dozę. Jei turite kokių nors kepenų problemų, visiškai atsisakykite gydymo paracetamoliu.
  • Astma. Tie, kurie kenčia nuo bronchinės astmos, prieš šio narkotiko naudojimas yra būtina pasitarti su gydytoju, nes paracetamolio provokuoja stiprinti bronchų spazmas žmonėms, kurie yra jautrūs aspirinui.
  • Inkstai. Nėra įrodymų apie neigiamą paracetamolio poveikį inkstams, tačiau žmonėms, kurie turi šių organų funkcijos sutrikimų, prieš vartojant šį vaistą reikia pasitarti su gydytoju.
  • Nėštumas. Manoma, kad vaistas yra nekenksmingas nėščioms ir žindančioms moterims. Tačiau šiais laikotarpiais verta būti atsargiems ne tik tai, bet ir visi kiti vaistai.

Taigi, žmonėms, sergantiems širdies ligomis, kepenų ir kvėpavimo takų ligomis, svarbu atsargiai gydyti paracetamoliu. Tačiau dauguma komplikacijų, susijusių su vaisto perdozavimu, gali pasireikšti kepenyse.

Svarbu kruopščiai gydyti vaisto dozę, nes dažnai komplikacijos atsiranda net ne daugiau kaip penkių gramų dozėje.

Paracetamolis laikomas vienkartiniu vaistu, kuris nėra skirtas nuolatiniam vartojimui. Jei turite didelį karščiavimą ar stiprų skausmą, prieš gydytojo paskyrimą paracetamolis gali būti laikinas palengvėjimas nuo negalavimų. Jei nuspręsite gydytis šiuo vaistu, svarbu prisiminti, kad jei gydymo metu nepasireiškia teigiamo poveikio, nedelsdami kreipkitės į ligoninę.

Atsakymų į jūsų klausimus rinkimas

Nebūtina turėti aukštąjį medicinos išsilavinimą, kad žinotų, kas yra paracetamolis, nuo to, ką šis vaistas padeda ir kada jį reikia skirti. Galų gale, brangių tablečių galima rasti kiekvienoje namuose vaistinėje. Ir nėra vieno asmens, kuris per visą jo gyvenimą nesielgtų.

Kas yra paracetamolis?

Vaistas buvo sintezuotas daugiau nei prieš šimtmetį, o nuo pat pirmųjų testų pasirodė esąs patikimos priemonės kovai su skausmu. Paracetamolis priklauso NSAID grupei. nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai:

  • Skirtingai nuo kortikosteroidų, jie neveikia hormoninio fono.
  • Priemonės yra išduodamos bet kurioje vaistinėje be recepto.
  • Negalima tapti priklausomybe ir nesudaryti "pašalinimo sindromo".
  • Tačiau ilgalaikis vartojimas gali ženkliai susilpninti poveikį.

Į paracetamolio veikimas melas:

  1. Anestezija. Dėl šio vaisto vartojamas kaip patikimas analgetikas, galintis šalinti vidutinio intensyvumo skausmą.
  2. Antipyretic poveikis. Tai pasiekiama dėl sudėtingo metabolizmo poveikio. Per karščiavimą mūsų kūne padidėja prostaglandinų gamyba, veikiant termoreguliaciniam centrui, jie prisideda prie temperatūros kilimo. Prostaglandinų gamybos lygiui sumažinti paracetamolis prisideda prie normalios temperatūros atstatymo.

Paracetamolio anestezinis poveikis

Priešingai nei jų analogai farmakologinėje grupėje, paracetamolis turi silpną priešuždegiminį poveikį. Bet tuo pačiu metu jis gali:

  1. Atsikratykite net sunkių galvos skausmų.
  2. Gebėjimas susidoroti su vidutinio sunkumo dantis.
  3. Veikti jau po trisdešimties minučių po paraiškos. Šis vaistas greitai absorbuojamas per virškinimo traktą.
  4. Pagalba menstruacijose. Analgezinis poveikis ir greitas veikimas yra būtent tai, ko jums reikia.
  5. Susitvarkyti su pagirios pasekmėmis. Bet tada jūs turite pasirinkti tarp tablečių ir butelio alaus. Sujunkite šį vaistą su alkoholiu yra draudžiama, tik patys sužeiskite.
  6. Sumažinkite slėgį, kuris yra naudingas nutraukimo simptomams. Bet nesijaudinkite, hipotenzija taip pat kupina pasekmių.

Ar būtina sumažinti temperatūrą?

Iki šiol paracetamolis buvo laikomas tik skausmą malšinančiu vaistu, tačiau mes žinome, kad jis taip pat gerai išmaina temperatūrą:

  • Prostaglandinai yra lipidinės medžiagos, jų gamybos pagrindas yra arachidono rūgštis.
  • Šis vaistas dalyvauja blokuojant reakcijų kaskadą, dėl kurio šios rūgšties paverčia fiziologiškai aktyviomis medžiagomis, kurios gali žymiai padidinti kūno temperatūrą.
  • Tolesnis šio rodiklio reguliavimas atliekamas dėl termoreguliacijos centro.

Bet visa tai yra vienas niuansas. Kūno temperatūros pokytis yra fiziologinė gynybinė reakcija, kuri yra nukreipta, įskaitant kovą su infekcija:

  • Aukštesnė temperatūra neigiamai veikia virusų ir bakterijų dauginimąsi.
  • Pagaminta šiuose specifiniuose baltymuose užkerta kelią tolesniam viruso plitimui.

Bet mes nekalbame apie fiziologinę apsaugą, kai termometro rodmenys viršija visas pagrįstas ribas. Be to, bet kurioje vaistinėje jums bus malonu platų priešvirusinių medžiagų asortimentą.

Norėdami pradėti kovoti su liga, nereikia toleruoti šilumos, tiesiog paimkite tabletes.

Kontraindikacijos vartoti

Apibūdinant bet kokias priemones, visada yra akimirkų. Nemalonūs momentai Šiuo atveju jų nėra tiek daug:

Amžius ir naudojimo laikotarpis

Alkoholis ir virškinimas

Kalbant apie vaiko vartojimą, ekspertų nuomonės skiriasi. Perskaitykite instrukcijas, aiškiai nurodoma, kad tabletes negalima skirti vaikams iki 3 mėnesių. Toliau - pagal dozę. Galite sutikti su įtarimais, kad paracetamolis nerekomenduojamas vartoti iki 12 metų, tačiau tai yra rimtas persidengimas. Pediatrai patinka NVNU būtent todėl, kad jie gali būti paskirti vaikams, netrukdant organizmui.

Su alkoholiu paracetamolis yra geriau ne sujungti. Farmakologinis vaisto poveikis gali pasikeisti. Be to, tai papildoma našta kepenims ir širdies ir kraujagyslių sistemai. Kaip minėta, paracetamolis paveikia slėgį, jį sumažinant.

Paracetamolis nėra skirtas ilgalaikiam vartojimui. Jau po nuolatinės taikymo savaitės jos veiksmingumas bus lygus nuliui. Mūsų kūnas prisitaiko prie naujų sąlygų.

Geriau nevartoti tablečių tuščiu skrandžiu. Tai nėra aspirinas, kuris gali sukelti opą, tačiau šio vaisto poveikis yra tas pats COX slopinimas. Apskritai skrandžio gleivinė gali nepatogiai vartoti vaistų.

Paracetamolio poveikis organizmui

Ir dabar, ką turėtumėte žinoti apie vaistą:

  • Jis gali padėti net su spuogais. Kiekvienas paauglys kenčia nuo paauglių, tačiau mažai žino, kaip veiksmingai kovoti. Tiesą sakant, spuogai yra tas pats uždegimas, paracetamolio priešuždegiminis poveikis bus tik gerai. Pakanka susmulkinti ir sumaišyti tabletes su vandeniu, kad būtų pastebima pasta. Išvalykite problemines sritis ir būsite laimingi.
  • Niekada nevartokite tablečių žaliosios arbatos ir kavos. Dviejuose iš šių gėrimų yra pakankamai kofeino, kuris sutrikdo vaisto metabolizmą organizme.
  • Maksimali vienkartinė dozė yra iki 1000 mg. Vaikams tai nurodyta instrukcijose, priklausomai nuo amžiaus.
  • Dieną gali užtruks ne daugiau kaip 6 tabletes. Rekomenduojama vartoti šį vaistą kaip vienkartinę ūmių sutrikimų gydymo priemonę. Nuolatinis įleidimas yra draudžiamas.
  • Paracetamolis pašalina tik simptomus, tačiau nedaro įtakos patologijos šaltiniui. Dantų negalima išgydyti, infekcija nepraeis, galvos skausmo priežastis neišnyks. Visa tai turėsite kreiptis į atitinkamą specialistą dėl papildomos pagalbos.
  • Net su dantų skausmu valgykite prieš valgydami. Nepažeisk skrandžio.

Kada paracetamolis skiriamas?

Paracetamolis pasirodė veiksmingas:

  1. Esant aukštai temperatūrai. Pašalina bet kokios kilmės karščiavimą.
  2. Galvos skausmas. Kai migrena yra efektyvesnė kitomis priemonėmis, bet nuo bukas nojushchej skausmai vakare bus atleisti pusvalandį.
  3. Dantų skausmas. Jei apsilankymas dentistui planuojamas tik ryte, o naktis kažkaip turi būti patyręs, paracetamolis bus jūsų nepakeičiamas asistentas.
  4. Kas mėnesį. Greitis nereikalauja skausmo. Bet geriau ne dažniau taikyti 1-2 kartus per ciklą.
  5. Raumenų ir sąnarių skausmas, pagrindas vis dar tas pats analgetikas.
  6. Paauglystėje, kai pagrindinė problema yra spuogai ant veido.

Bet kokio vaisto vartojimas turėtų būti pagrįstas. Geriau iš anksto žinoti, koks yra paracetamolis, kuris padeda ir kokiu atveju jis nėra veiksmingas. Tačiau per didelis atsargumas gali sukelti skausmą ar temperatūrą, kuri yra visiškai beprasmiška.

Vaizdo įrašai: kas padės paracetamoliui?

Šiame filme Dr. Komarovsky jums pasakys, kokį paracetamolį vartoja, ką jis padeda, ir koks yra jo skirtumas nuo kitos antipiretinės: aspirino:

Kas padeda paracetamoliui

Paracetamolio tablečių yra bet kurioje namuose skirtų vaistų kabinetas. Jie puikiai padeda sumažinti temperatūrą ir palengvina skausmą. Tuo pačiu metu daugelis žmonių nežino, ką padeda paracetamolis. Toliau aptariami pagrindiniai naudojimo niuansai ir galimos kontraindikacijos vartojant šį vaistą.

Paracetamolio poveikis organizmui

Tarptautinis veikliosios medžiagos paracetamolio pavadinimas yra acetaminofenas. Jis gaunamas sintezės būdu iš fenacirino. Paracetamolio poveikis yra skirtas kūno temperatūros reguliavimui, taip pat skausmo sindromui pašalinti.

Gaminamas vaistas yra ne tik tablečių pavidalu, taip pat yra kapsulių, suspensijų, žvakučių, injekcijų, putojančių tablečių. Priklausomai nuo simptomų, skiriamos kitos dozės. Vaikams geriau naudoti žvakutes ir sirupą.

Kadangi paracetamolis veikia organizmą:

  1. Padeda pašalinti lengvą ir vidutinį skausmą skirtingose ​​vietose.
  2. Sumažinkite padidintą kūno temperatūrą.
  3. Turi priešuždegiminį poveikį.

Prieš pradėdami vartoti šį paracetamolį, būtinai apsvarstykite, kad laikinai pašalintumėte simptomus, tačiau negalima naudoti pagrindiniam gydymui. Be to, jo veiksmingumas gali būti nepakankamas sunkiam skausmui. Tokiais atvejais geriau vartoti kitą vaistą, o ne padidinti paracetamolio dozę.

Naudojimo instrukcijos

Paracetamolis gali būti vartojamas prieš valgį arba po jo, šis veiksnys nesvarbus. Žmonės, turintys didelį skrandžio rūgštingumą, gali gerti tabletes bet kuriuo metu, šiuo atveju paracetamolis gerai absorbuojamas neatsižvelgiant į maistą.

Vidutiniškai vaisto poveikis pradeda pasireikšti praėjus 15-20 minučių po nuryti. Gydymo trukmė trunka iki keturių valandų. Ši korekcija nėra skirta nuolatiniam priėmimui, tai yra greitoji pagalba, o ne gydymo metodas.

Paracetamolio indikacijos:

  • SORS sudėtingoje terapijoje.
  • Migrena ir galvos skausmas.
  • Neuralgija.
  • Menstruacinis skausmas.
  • Dantų skausmas.
  • Pasimatymų sindromas.
  • Mialgija (raumenų skausmas).
  • Kai vaziuojame vaikus.

Paracetamolis taip pat naudojamas sužalojimams ir skausmo sindromui pašalinti su nudegimais. Reikia pažymėti, kad jis gali tik šviesos ir vidutinio skausmo pojūčiai. Siekiant pašalinti stipraus skausmo sindromą, geriau naudoti sudėtingus preparatus, tokius kaip Tempalgina, Nurofenas ir Analginas.

Rekomenduojama paracetamolio dozė:

  • Maži vaikai turi specialią priėmimo schemą. Dozavimas skaičiuojamas pagal kūdikio amžių ir svorį. Šiuo atveju optimali dozavimo forma yra paracetamolis žvakėse.
  • Nuo dvejų metų iki šešių metų galite naudoti sirupą. Vienkartinė dalis ir dienpinigiai taip pat apskaičiuojami pagal vaiko amžių ir svorį.
  • Nuo šešerių metų galite vartoti tabletes (paprastai pusę rekomenduojamos dozės).
  • Vaikams, vyresniems nei 12 metų ir suaugusiems, dozė yra ne daugiau kaip dvi tabletės vienam gydymui. Didžiausia paros dozė yra 4-6 tablečių. Tarpas tarp vaisto vartojimo yra keturias valandas.

Šiek tiek nestandartinis paracetamolio vartojimo būdas naudojamas odos problemų gydymui. Norėdami tai padaryti, galite sukurti kaukę dėl spuogų, remiantis šia medžiaga. Prieš pradedant pirmą kartą, būtina atlikti odos reakcijų tyrimą.

Paracetamolio savybės

Labiausiai veiksmingai vartoti paracetamolį tiek žvakučių, tiek injekcijų forma, tk. aktyvūs komponentai patenka į kraują po 10 minučių. Vertinant žodžiu, tai užtruks 20 - 40 minučių, priklausomai nuo paciento individualių savybių. Be to, vartojant paracetamolį bet kokia forma, būtina atsižvelgti į kai kurias savybes.

Svarbūs niuansai, vartojant paracetamolį:

  • Šios priemon ÷ s vartojimo trukm ÷ netur ÷ tų trukti ilgiau kaip keturias dienas.
  • Nepaisant to, kad nėštumas ir žindymas yra kontraindikacija vartoti, kai kuriais atvejais tai yra paracetamolis, kuris laikomas labiausiai nekenksmingu būdu sumažinti temperatūrą.
  • Būkite atsargūs su cukriniu diabetu. Dėl jo vartojimo gali labai sumažėti gliukozės koncentracija kraujyje.
  • Paracetamolis gali sumažinti kraujospūdį. Tai turėtų būti laikoma hipotenzija.
  • Negalima sujungti alkoholio, nes tai padidina kenksmingą poveikį kepenims.
  • Vienalaikis receptas su antidepresantais ir barbituratais didina toksinį paracetamolio poveikį.
  • Vaisto suvartojimas būtinai turi būti derinamas su pakankamu gėrimo kiekiu.

Kontraindikacijos prieš paracetamolį

Nepaisant to, kad paracetamolis laikomas gana nekenksmingu vaistu, jo sistemingas vartojimas gali sukelti rimtų problemų organizme.

Paracetamolio kontraindikacijos:

  • Inkstų nepakankamumas.
  • Individuali netolerancija vaisto sudedamosioms dalims.
  • Vaikai iki trijų mėnesių.
  • Nėštumo laikotarpiu (ypač trečiu nėštumo trimestru) ir maitindamas kūdikį.
  • Amžius virš 60 metų. Senyvo amžiaus pacientams yra šalutinių reiškinių.
  • Kraujo ligos, ypač susijusios su krešėjimo sutrikimu.

Dabar labai populiarios karštos arbatos, kuriose yra paracetamolio. Jie yra šalto gydymo būdai, tokie kaip Coldrex, Teraflu, Solpadein ir kt. Jie greitai pašalina uždegimo nosies, kosulio ir temperatūros simptomus (taip pat skaitykite apie peršalimo antibiotikus).

Paracetamolio veiksmingumas gali išlikti, jei jis yra kažkas daugiau rimto, nei šalto. Jei po paracetamolio tabletės ar vaisto, kurio sudėtyje yra jo, temperatūra nesumažėja, ligos priežastis yra kitokia, todėl būtina kreiptis į gydytoją.

Taip pat skaitykite apie kitus vaistus nuo peršalimo.

Kas padeda paracetamoliui

Paracetamolis yra populiarus farmakologinis vaistas, turintis karščiavimą ir kitus vaistus. Platus veiklos spektras, patogi farmakologinė forma, maža kaina, todėl narkotikas populiarus tarp visų gyventojų grupių. Daugelis žmonių klausia, kas padeda paracetamoliui. Turėdamas unikalias farmakologines savybes, šis vaistas kovoja su daugeliu sveikatos problemų. Norėdami sužinoti, kada ir kaip suteikti priemonę vaikams, suaugusiesiems, verta žinoti jo poveikio mechanizmus, išsiskyrimo būdus, indikacijas ir kontraindikacijas vartoti.

Farmakologinis vaisto poveikis

Norint suprasti, kaip veikia paracetamolis, reikia ištirti jo farmakologinius darbo principus. Preparatas puikiai absorbuojamas gleivinės virškinimo sistemos daliai. Maksimali kraujo koncentracija kraujyje po vartojimo pasiekiama po 40 minučių.

Nurijus vaistą slopina prostaglandinų gamybą. Šios medžiagos gaminamos bet kokio pobūdžio uždegimo procesuose, sukelia karščiavimą ir skausmą. Dažniausiai ši būklė sukelia šalčio. Šis vaistas lengvai veikia neuronus, todėl jis veiksmingai pašalina skausmą. Kartu su priešuždegiminiais gebėjimais, vaistas yra labai įvairus.

Paracetamolio indikacijos

Gydytojai skiria tabletes kaip karščiavimą nuo uždegimo, priešuždegiminį ir analgetiką. Vaikui paracetamolis rekomenduojamas kūdikiams dėti, burnos ertmės uždegimas. Taikymas reiškia skirtingos farmacijos formų gali: burnos tablečių ir kapsulių specialiame voko tirpaus putojančios, sirupo ir sustabdymo, žvakučių (paracetamolio), injekcinis tirpalas. Visur ta pati kompozicija tik skiriasi veikliosios medžiagos turiniu. Jūs galite pasinaudoti šia priemone:

  • padidėjusi temperatūra;
  • skausmas dantis ir dantenas;
  • kas mėnesį;
  • galvos skausmas;
  • spuogai ir spuogai;
  • pagirios.

Paracetamolis iš temperatūros

Tabletė efektyviai ir greitai sumažina temperatūrą. Bet kuris gydytojas pasakys, kad šilumos, mažesnės nei 37,5, mažinimas nerekomenduojamas. Tai uždegiminio proceso simptomas, reakcija kovojant su natūraliomis imuniteto jėgomis prieš virusus, bakterijas ir kitus patogenus. Tačiau, jei suaugęs lengvai toleruoja tokią būklę, skausmas ir negalavimas sukelia daug sunkumų vaikui ir jo tėvams. Todėl noriu jam padėti. Medžiaga yra žvakių, sirupo, tablečių pavidalo.

Jei kūdikio temperatūra yra nuo 3 mėnesių, pediatrai rekomenduoja naudoti žvakių, kurių dozė yra 50 mg prieš valgį arba po valgio. Priėmimas - 4 kartus su vienodais intervalais per dieną. Nuo 3 mėnesių iki vienerių metų naudokite žvakutes, kurių dozė yra 100 mg, arba vaikų sirupą. Šioje formoje agentas greitai sumažina šilumą. Nuo 1 iki 6 metų amžiaus dozė yra 200 mg vienu metu, 6-12 metų - viena dozė yra iki 500 mg. Tarp paracetamolio metodų periodiškai skaitykite temperatūrą. Esant šilumai, nedelsiant reikia nutraukti vaistinį preparatą, nes jis neturi pakankamai priešuždegiminių, priešvirusinių savybių.

Suaugusiems karščiavimams vaistas skirtas šilumos ir skausmo malšinimui ne dažniau kaip 5 kartus per dieną. Vienkartinė maksimali dozė - 500 mg veikliosios medžiagos sirupo pavidalu, injekcijos. Populiarumas yra aspirino ir paracetamolio derinys. Tačiau neturite priklausomi nuo tokio įrankio. Aspirinas turi neigiamą poveikį viršutinėms virškinamojo kanalo dalims, todėl dažnai kyla sunkumų skrandyje.

Su dantų skausmu

Paracetamolis gali sušvelninti burnos, dantenų ir periodonto uždegiminius procesus. Suaugusiesiems: 1 tabletė su 0,5-1 gramo doze yra ne daugiau kaip 5 kartus per dieną. Kūdikiams 3 metus ne kramtyti, o temperatūra pakeliama per šį laikotarpį paracetamolio duoti žvakę arba specialų sirupas su vienos dozės, bet ne daugiau kaip 100 mg. Vaistas nebus išgydyti dantų ir skausmas išnyks tik kelias valandas, todėl problemos išsprendimui verta aplankyti stomatologijos biurą.

Nuo skausmo su menstruacijomis

Daugelį moterų per mėnesį lydi stiprus skausmo pojūtis dėl diskomforto. Norėdami sušvelninti spazmus menstruacijų metu, gydytojai rekomenduoja naudoti nesteroidinius priešuždegiminius vaistus. Populiarus tarp jų yra paracetamolis. Jei pojūčiai yra labai stiprūs, tada padidinkite dozę. Nevalgykite daugiau kaip 8 tabletes per parą. Šiuo atveju yra perdozavimas su visomis pasekmėmis.

Paracetamolis galvos skausmui

Galvos skausmas, migrena atsitraukia prieš paracetamolį. Norint sušvelninti būklę, suaugusieji vienu metu paima iki 500 mg veikliosios medžiagos tabletėmis. Jei dienos dozė viršija 4 gramus vaisto, greitai atsiras šalutinis poveikis, apsinuodijimas ir sveikatos sutrikimas. Kad tai įvyktų, verta išsamiai perskaityti receptą.

Šis vaistas gali veiksmingai palengvinti skirtingo pobūdžio ir stiprumo galvos skausmą, bet ne ilgiau kaip 4 dienas iš eilės. Tada prostaglandinai pripratę prie vaisto vartojimo ir anestezijos poveikio nebus.

Nuo spuogų ir spuogų

Paracetamolio tabletė išorinėje aplinkoje greitai pašalina spuogus, spuogus. Norėdami tai padaryti, pakanka sumalti ruošimą, įdėti vandenį ir paruošti piltuvą. Taikykite šią priemonę nukentėjusiam regionui 5 minutes. Per šį laikotarpį jis pašalins paraudimą ir uždegimą iš spuogus. Dieną turite atlikti 4 tokias procedūras. Vaistas padeda pašalinti spuogus per kelias dienas.

Pašalinti skausmą, galvos spazmą, pašalinti bendrą korupcijos būklę po alkoholio vartojimo gali būti medžiaga paracetamolis. Jis neturi neigiamo poveikio skrandžiui (priešingai nei aspirinas), todėl jis nesukelia pykinimo ar rėmens. Vienkartinė dozė yra iki 500 mg vaisto, paros norma neturi viršyti 4 gramų.

Kiek laiko paracetamolis padeda

Paracetamolis greitai patenka į kraują, absorbuotą viršutinėje virškinamojo trakto dalyje. Maksimali koncentracija po įleidimo pasireiškia per 40 minučių. Vaikams nugriauta žvakes. Pavyzdžiui farmakologinio forma, ypač iš vaiko kūno medžiagų ir savybių gleivinės kraujo tiekimo išangės keitimo skatinti patekimo reiškia į kraują po 10 minučių.

Ar paracetamolis gali būti geriamas nėštumo ir HBV metu?

Kataracho liga, karščiavimas ankstyvosiose nėštumo stadijose koreguojamas paracetamoliu. Šiuo atveju turėtumėte griežtai laikytis naudojimo instrukcijų, neviršyti 4 g vaisto dienos normos ir ne ilgiau kaip 4 dienas iš eilės. Paracetamolio vartojimas nėščioms moterims trečiojo nėštumo trimestro metu nėra pageidautinas. Vėlyvose nėštumo stadijose gydytojai nustato analogus, kurie neturi neigiamos įtakos motinos vaisiui ir inkstams.

Paracetamolis gali būti vartojamas kartu su rv. Dėl greitai išsiuntimo iš organizmo (jau praėjus valandai po užpildymo), jis nesikaupia piene. Norint apsaugoti kūdikį nuo vaisto poveikio organizmui, verta ne maitinti krūtimi valandą po vaisto vartojimo. Jaunos motinos skausmo ar karščio mažinimo norma yra 1 tabletė.

Kaip vartoti: dozė suaugusiesiems ir vaikams

Suaugusieji vartoja paracetamolį tabletėse, sirupe, žvakėse. Su bet kokia farmakologine forma, vaisto dienos dozė neturi būti didesnė kaip 4 gramai, vienkartinė - 1,5 gramos. Instrukcijoje rekomenduojama, kad suaugusieji vartotų vaistus karščiui ir skausmui:

  • Tabletės. 1-2 tabletes (po 200, 250, 300, 500 mg dozių) po valgio Didžiausias dozių skaičius per dieną - 4 kartus;
  • Rūgštinės žvakutės. Didžiausia norma yra 1,5 g veikliosios medžiagos. Viena dozė - 1 žvakė. Maksimalus vaisto kiekis per dieną - 4 kartus;
  • Sirupas. 50 ml 4 kartus per parą reguliariais intervalais.

Vaisto vartojimas vaikams priklauso nuo jų amžiaus ir svorio. Gydymui:

  • Tabletės. Nuo 3 iki 6 metų amžiaus - dienos paros norma yra ne daugiau kaip 2 gramai. Priėmimas - 1 tabletė vienu metu su 120-200 ml doze;
  • Sirupas. Ne daugiau kaip 4 furšetus per dieną. Amžius ir dozė: nuo 3 mėnesių iki 1 metų - 2,5-5 ml; 1-6 metai - 5-10 ml, nuo 6 iki 12 metų - 10-20 ml;
  • Žvakės. Iki 3 metų - 15 mg kilogramui, 3-6 metai - iki 60 mg 1 kg; 6-12 metų - iki 2 gramų per dieną.

Kontraindikacijos

Paracetamolio vartojimas ne visuomet atneša lengvatų, nes yra kontraindikacijų dėl jo vartojimo. Šis populiarus vaistas negali būti naudojamas skausmui ar karščiavimui palengvinti, kai:

  1. Paciento amžius yra iki 1 mėnesio;
  2. Nėštumo arba žindymo laikotarpiu (žindyvė);
  3. Su bet kokiais kepenų ligomis;
  4. Problemų su inkstais;
  5. Alergija veikliajai medžiagai.

Jei yra bent viena kontraindikacija, gydytojas pasirenka kitus skausmą malšinančius vaistus ar nesteroidinius vaistus nuo uždegimo.

Šalutinis poveikis

Veiksmas narkotikų pažeidžiant instrukcijas, dozavimas sukelia šalutinį poveikį. Perdozavimas gali sukelti:

  • bėrimas, paraudimas, dilgėlinė. Alergija prie narkotikų dažniausiai turi tokias išorines pasireiškimus;
  • skausmas pilve. Skrandis reaguoja į netinkamą vartojimą ar dozės perteklių;
  • mieguistumas, aš noriu miegoti. Būklės priežastis yra žemas slėgis;
  • kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimas;
  • staigus gliukozės, hemoglobino koncentracijos kraujyje sumažėjimas.

Jei dozė yra sutrikusi arba netinkamai imama, nedelsiant iškvieskite greitąją medicinos pagalbą.

Parengimo kaina

Daugelis suinteresuotos: kiek yra paracetamolis vaistinėje. Kaina priklauso nuo farmakologinės vaisto formos, dozės, pakuotės, prie kurios priklauso vaistinė. Kaina yra:

  • Tabletės. Pakuotėje 10 vienetų 200 mg dozėmis - nuo 4 iki 6 rublių, 10 vienetų 500 mg dozėmis - nuo 9 iki 12 rublių;
  • Žvakės su doze 500 mg 10 vienetų - 40-60 rublių;
  • Sirupas 100 ml - 60-80 rubliai;
  • Važiuoklė su braškių skonio vaikams 10 ml - 70-90 rublių.

Paracetamolio analogai

Yra analogų, kurių sudėtyje yra paracetamolio ir papildomų aktyvių komponentų arba kurių sudėtyje yra kitų vaistinių medžiagų. Nesteroidinio priešuždegiminio pobūdžio ar analgetikų tablečių analogų pasirinkimą tvarko tik gydytojas. Šis sprendimas priimamas esant kontraindikacijų, alerginių reakcijų ir kitų rimtų priežasčių. Šie skausmo, uždegimo ir karščio šalinimo vaistai apima:

  1. Panadol. Aktyvųjį kokteilį sudaro paracetamolis ir kofeinas. Jis naudojamas šilumos šalinimui, skirtingo stiprumo ir pobūdžio skausmo pojūčiams. Pagaminta geriamaisiais tabletėmis. Suaugusieji ir vyresni nei 12 metų vaikai vartoja po 1-2 tabletes, kurių dozė yra 500-1000 mg ir yra 4 kartus per dieną. Vienos dienos norma yra ne daugiau kaip 4 gramai vaisto.
  2. Baralgetas. Aktyvūs analgino, pitofenono komponentai pašalina uždegimą, karščiavimą vaikams ir suaugusiems. Pharmcom - tabletės. Dienos dozė - ne daugiau kaip 6 vienetai, priėmimo trukmė - ne daugiau kaip 5 dienos. Dozavimas: suaugusiesiems - 1-3 tabletes vienu metu iki 3 kartų per dieną; vaikai: 6-8 metai - pusė kapsulės, 9-12 metų - ¾, 12-15 metų - 1 kapsulė ne daugiau kaip 2 kartus per metimas.
  3. Nimidas. Nimesulido pagrindu pagamintas vaistas. Jis kovoja su karščiavimu, skausmu ir uždegimu. Kaip paracetamolio analogas naudojamas farmacinių formų tablečių, granulių ir suspensijų pavidalu. Paimkite: suaugę ir vaikai virš 12 metų - 100 mg 2 kartus per parą, vaikai iki 12 metų - 1,5 mg 1 kg svorio, norma suskirstyta į dvi dozes.